Sündisin 1970. aasta talvel. Olen kogenud mitmeid suhteid, nendega seotud valusid, lahkumisi, üksindust, enesekindluse kaotamist, kurbust ja hirme, aga ka suuri rõõme, armastust, lootust, enese leidmist ja rahulikku õnne. Mulle on sündinud neli erineva saatuse ja loomuga last.

Tänase päevani on minus loominguline ind anda oma elukogemus tööalaselt edasi teraapias, loengutes ja kirjutades.

Töökogemus :

• 1998 – tänaseni pereteraapia erapraksis
• 1998 – 1999 Tallinna Psühhiaatriahaigla – esmaste psühhooside osakond, praktika
• 1999 Kestva Psüühikahäirega Inimeste Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskus, koolitaja
• 2001 – 2003 Raasiku valla pereterapeut
• 2009 Koolitussarja „Naiseks olemise kunst" looja. Loe koolitustest ja seal käsitletavaist naiste arhetüüpidest lähemalt siit.
*2017 – 2021 Vikerraadio perekonnaelu ja suhteid käsitleva saatesarja "Peresaade" looja ja saatejuht
*2018 – tänaseni ajakirja "Edasi" kolumnist
*2022 - tänaseni ajakirja "Eesti Naine" kolumnist

Ma armastan väga oma tööd pereterapeudina – on erakordne privileeg õppida tundma inimese sisemaailma. Mõnikord on terapeut hingehoidja, kellele end tühjaks rääkida. Teinekord aga kogemustega teejuht, kelle abil mõista enda sisemaailmas toimuvat ja soovi korral muuta enda mõtlemist, käitumist ja suhtemustreid. Pereterapeut on sageli neutraalne tõlk, kelle abil jõuda lähemale kellegi teise mõistmisele.


Ma ise ei kujunda oma arvamust inimese kohta lugedes tema CV’d. See näitab vaid läbitud koole, ent ei anna mingit teadmist, mis sealt koolist külge hakkas. Samuti ei anna see loetelu kunagi mingit ülevaadet inimese väärtushinnangute, maailmavaate, eetika, lahkuse, loovuse, huumorimeele ja elukogemuse kohta. Just viimatinimetatud omadused kirjeldavad minu silmis inimest. Aga hea tava ja ammused traditsioonid nõuavad ka oma elulooliste andmete avaldamist. Olgu need siis välja toodud.


Koolid:

• 1977 – 1988 Tallinna 21. Keskkool
• 1988 – 1993 Tartu Ülikool – humanitaarteaduste magister
• 1995 – 2000 Professionaalse Psühholoogia Erakool – psühholoogiline nõustaja
• 1998 – 2001 Perekonna psühhoteraapia väljaõpe – pereterapeut, (olen erialaliidu Eesti Pereteraapia Ühing liige)

Ebatraditsioonilised/maailmavaadet muutnud koolitused:

• 2003 – 2006 Holistika Instituut – holistiline regressiooniteraapia,
• 2022 – tänaseni Taiko tummide õpe 

Psühholoogilise hingeabi pakkumine on valdkond, mis võimaldab ja samas ka nõuab elukestvat õpet. Olen kogu pereterapeudina töötamise aja jooksul läbinud igal aastal mitmeid lühikesi täiendkoolitusi, nende siin loetlemine läheks pikaks. Viimased väga head täiendused on olnud  2016 aastal läbitud "Teadveloleku" (Mindfulness'i) ja 2019 "Enesehoolivuse" kursus, mida juhendas Anni Kuusik, 2021 Paaride skeemiteraapia väljaõpe Eckhart Roedigeri käe all ning 2022 Motiveeriva Intervjueerimise algastme koolitus

Muu töökogemus:

• 1991 – 1996 EBS, inglise keele õppejõud
• 1995 – 1996 Tallinna Lauluväljak, projektijuht

Ühiskondlik tegevus:

2006 – 2018 Heateo Sihtasutus, partner
2007 - 2011 RaM Kooli vanematekogu liige


Viimastel aastatel on mind hakanud paeluma kirjutamine teemadel, mida töö käigus sageli kohtan. Öeldakse, et inimene pidavat uurima ikka neid valdkondi, kus tal endal arenguruumi. 2015 aastal ilmus minu esimene, naise elutervet sisemaailma läbi arhetüüpide analüüsiv raamat „Naiseks olemise kunst“. Kuidas elada oma elu nii, et elurõõm ja sära naises aastatega ei tuhmuks, et väge tuleks vanusega juurde? See on tõeline kunst ja minu jaoks igihaljas teema ka peale raamatu valmimist.

2016 aastal sai kaante vahele „Kärgpere käsiraamat“. Tänase maailma õnneotsingud lubavad minna teisele suhteringile. Pereterapeudina näen paraku liig sageli olukorda, kus ühe vanema nõudmisel peab teine vanem taanduma lapse kasvatamisest või muutub tänu enda eemaldumisele marginaalseks isikuks lapse elus. Selle tulemusena kannatab lapse minapilt ja enesehinnang. Soovitused, mis siis on lahkuminekujärgselt ja uue pere tekkides lapse jaoks parim nii elukorralduslikult kui suhete valdkonnas, said elust enesest võetud lugudega pikitud raamatuks.

2017 koostasin "Aasta eredad hetked. 5 aasta logiraamat". See on tegelikult üks tühi logiraamat, kuhu saab küsimuste abil ise sisse kanda oma jooksva (või eelmise) aasta eredamad hetked. V
ähemalt kord aastas võiks kirkamad hetked ju kuidagi jäädvustada. Kuhugi võiks üles tähendada, millised olid möödunud aasta rõõmud, õppetunnid, head ja halvad kogemused. Natuke mõtisklemist aasta üle teeb head. Selle käigus võib näiteks välja valida sinu elus sel aastal kõige olulisema inimese. Sinu Aasta Inimese. Aasta Ora tiitel väärib ka välja jagamist. Kui keegi või miski on ikka valmistanud tõsist tuska. Aga kes oli selle aasta uustulnuk? Kuhu reisisid?  Ära mitte loodagi, et su mälu seda kolm aastat hiljem adekvaatselt meenutada suudab. Viimased 12 kuud on ehk siiski veel piisavalt selgelt meeles. Küll on aga viie aasta tagust kokkuvõtet tulevikus põnev lugeda, ahhaa-elamused on kindlustatud. Võibolla saab just see raamat tulevikus su lastele allikaks, kust nad sinu elu kohta infot ammutavad. Ise mõtlen, et juhul kui ma vanas eas dementseks peaksin jääma, saab mulle sealt vanadekodus mõni hooliv hing ette lugeda, et saaksin meenutada läbi elu kogetud eredaid hetki.