Armastaja...
... on sensuaalne, seksuaalne, erutav, hullutav, kirglik, võrgutav, meelas, nõiduslik naine. Ta pakub naudinguid, ajab katuse sõitma, ent eelkõige oskab ta ise nautida - elu, suhteid, mängu. Temas on tuli. Ta oskab ahvatleda ja temast kiirgub müstilist naiselikkust. Armastajad on läbi aegade olnud muusadeks kaunitele kunstidele - kui palju maale on maalitud, luulet loodud, laule kirjutatud sütitatuina armastusest! Milliseid sõdu on peetud Armastaja pärast!

Armastaja on väga palju kahe partneri vaheline avatud ning teiste eest varjatud energia. Olgu selleks siis intiimsus mehega või lesbilise suhte puhul teise naisega. Seks ja kirglik suudlemine on tõesti midagi sellist, mida partnerid teevad ülejäänud maailma eest varjatult.

Ent Armastaja energia ei puuduta ainult seksi. Armastaja energias on ka muud seksuaalsed – kehalised läheduse ja õrnuse väljendused, mida on väga turvaline näidata ka lastele ja ülejäänud maailmale. Need on kallistused, kerged suudlused, paitused, puudutused, süles istumised, ümber kinni hoidmised. Igas selles tegevuses on tähelepanu, hoolimine, hoidmine. Neid tegevusi ühendab soojus – Armastaja hubane tuli. Neis on armastus. Neis on intiimsus. Ja kahe inimese vaheline mängulisus.

Armastaja sees on midagi müstilist, kirjeldamatut, eeterlikku. See on kui tabamatu ime. Tabamatus ei tulene naise ilust, vaid ligitõmbavusest. Kui sa vaatad naist, siis sa lihtsalt adud, kas temas on See Miski Eriline, Imeline. See, mis paneb pead pöörama, imetlevalt järgi vaatama, mehed igatsedes õhkama, hõljudes naise ümber kui hõrk, vaevuaimatav parfüüm. See on kui mingi fluidum, mida Armastaja doseerib oma tegemistesse. See hõng kütkestab mitte ainult mehi, vaid ka naisi. Ilmselt on see seotud naise enesehinnanguga. Armastaja on teadlik oma fluidumist. Ja elegantse tabamatusega rikastab ta sellega kõiki ülalmainitud Armastaja omadusi.

Tabamatu fluidum teeb Armastaja salapäraseks. Ta ei väljenda seda sõnas, pigem on see pilgus. Armastaja pilgus põleb tuli. Ei, see pole selline pilk, mis pillub sädemeid – see jääb juba üle võlli läinud liigtuliste variarhetüüpide pärusmaaks. Armastaja pilgus on kutsuv tuluke.

Selles õpitoas keskendume praktilistele harjutusetele, et saada paremat kontakti selle tabamatu, müstilise, sensuaalse naisega enda sees. Räägime "huikamisest" - kuidas see käib, pilgust, naeratusest, hääletoonist, puudutusest. Teeme üheskoos meditatsioone, mõtiskleme naudingute üle - kuidas seda pakkuda, aga eelkõige kuidas ise nautida. Kuulame armastaja muusikat, vaatame mõnd filmiklippi, jagame kogemusi ning viime läbi mõne erilise Armastaja rituaali. Kogeme maailma läbi kõikide meelte - selleks, et olla mahlane ja meeleline armastaja, peavad meeled olema olema erksad ja avatud. Otsime vastust järgmistele küsimustele:

*Kuidas kujuneb Armastaja arhetüüp?
*Millised on Armastaja ülesanded suhtes?
*Millal ja kuidas võluda kedagi Armastajana?
*Miks kaob Armastaja pikaajalisest suhtest?
*Kuidas Armastaja arhetüüp enda juures taasavastada?

Tagasi
Naiseks olemise kunsti kursuse lehele.