Perenaine...
... - mis eriline seisund - ta on kogu pere naine! Tema armastusest saab alguse pere elu. Tema armastus liidab pere kokku. Ta tunnetab suhete allhoovusi ja oskab neid juhtida tervele rajale. Tema tujust sõltub kogu pere meeleolu. Eelkõige tähendab see aga, et ta ise on terve, tasakaalus, rahulik ja väeline.

Mina pean Perenaise arhetüüpi kõigist arhetüüpidest kõige olulisemaks. Tal on suhtes selgelt enim ülesandeid, aga mitte rohked ülesanded ei tõsta Perenaist tähtsamaiks. Perenaine on kõige targem kõigist arhetüüpidest, sest just temas on varjus esiemadelt põlvest põlve edasiantud elutarkus. Perenaise arukusest sõltub, kas ta kurnab end paljude kohustustega ära või suudab hoida oma sisemaailma neile vaatamata helge ja füüsilise keha terve. Perenaise arukus tuleb armastuse ja mõistuse liidust.

Pereteraapia näeb pere süsteemina, kus kõik süsteemi osa mõjutavad üksteist. Perenaine tunneb süsteemi liikmeid tänu elutarkusele paremini kui nood ise. Hea Perenaine suudab teadlikult mõjutada ja suunata oma süsteemi. Perenaise sisemaailma haldamise oskusest sõltub, kas temast saab oma peresüsteemi juht või selle ori.
Perenaise arhetüübiga on seotud kõige enam väärarusaamu. Paljudele tundub, et see arhetüüp tegeleb vaid koristamise, keetmise, triikimise ja lähikondlaste eest hoolitsemisega. Tõsi ta on, Perenaine neid tegevusi tõesti teeb, aga see on vaid osa tema tegevusampluaast. Kui naine oskab hästi koristada või süüa teha, on ta hea koristaja või kokk. Kui naine tegeleb palju oma lastega, on ta hea ema. Kokakunsti, koristustööde ja emaülesannete valdamine ei tee naisest iseenesest veel head Perenaist. Perenaise vastutada on midagi palju enamat – ta loob nähtamatut. Ja seda ka siis, kui tal pole veel (või enam) peret.

Perenaine vastab mehe arhetüüpidest Maagi energiale. Perenaine on võlur, kes teeb majast kodu, suudleb haigelt kohalt valu, loeb silmist soove. Perenaise käes on küllusesarv. Kui Perenaine on energiast täidetud, on ka küllusesarv täis ja sealt jagub ande kõigile.

Eluterve Perenaine on omandanud oskused, kuidas tulla toime elumurede – probleemide, kaotuste, leina, valu, hirmu, haigustega nii, et akuutse kriisi möödudes jälle jalule tõusta. Olla hea perenaine ei tähenda probleemidest, haigustest, hirmust või muudest hädadest vaba elu, vaid oskust nendega võimalikult efektiivselt toime tulla.

Suhted – partnerivalik, suhete üldised arengufaasid, mis juhtub paariga, kui sinna lisanduvad lapsed, mis rõõmud ja karid erinevate pereelu- ja suhteetappidega kaasas käivad ning kuidas nendega toime tulla - alluvad üsna kindlatele seaduspärasustele. Tark Perenaine on nende seaduspärasustega kursis ja hoiab oma pere võimalikult stabiilsel kursil ka tormistes vetes.

Selles õpitoas räägime tarkustest, mida naised Perenaise õitsenguks iseendas võiksid teada.

*Milline on hea suhe ja kuidas seda hoida?
*Kas see, et säde kustub ja järele jääb vaid argipäev, kus partnereid ühendavad vaid lapsed, laen, kinnisvara ja ühine koer, on paratamatu või on sellel alternatiiv?
*Otsime vastust, miks paljud naised muutuvad suhetes ainult perenaisteks ja kaotavad kontakti armastaja ja tüdrukuga neis enestes.
*Millised on Perenaise ülesanded suhtes?
*Milliseid vigu kipuvad naised tegema oma lähisuhtes, kui neil sünnivad lapsed?
*Kuidas hoolitseda iseenda eest kõige "heaperenaiselikumal" moel?
*Kuidas hoida oma enda sisemine/hingeline ruum puhas?
*Kuidas korraldada oma suhted nii, et andmine ja saamine oleksid tasakaalus?

Tagasi
Naiseks olemise kunsti kursuse lehele.