Holistiline teraapia

Holistilises teraapias uurib klient terapeudi juhendatud rännaku abil oma sisemaailma ja proovib minevikust üles leida oma probleemide algpõhjused ning töötab läbi olukorrad, kust mingid tunde-, mõttemustrid või hädad alguse on saanud.


Holistiline tähendab tervikut. Selle teraapiavormis vaadatakse inimest kui tervikut, lähtudes sellest, et tänase päeva mõtete, tunnete, tajude ja käitumise mõistmiseks on vaja muu hulgas pöörata tähelepanu lapsepõlvele, vanemate mõjudele. Seepärast kasutatakse ka regressioonitehnikaid, et rännata ajas tagasi oluliste hetkede juurde.

Holistilise teraapia seansil umbes poole ajast terapeut ja klient vestlevad ning teise poole ajast lebab klient diivanil suletud silmadega ja keskendub oma sisemaailmale. Mulle näib, et mõnikord näeme me kinnisilmi iseendasse paremini kui lahtiste silmadega. Järk-järgult lõõgastudes jõuab klient meditatiivsesse seisundisse, ent vestlus terapeudiga jätkub. Siin ei ole tegu hüpnoosiga, klient on täiesti teadlik iseendast ja oma ümbrusest.

Nii võib uuesti läbi elada sündmusi, mis on su elus toimunud. Sa võid leida lahenduse oma probleemidele ka hoopis muud moodi – elades läbi unenäotaolisi või sümboolseid lugusid.Seansid ja hinnad


Vaata ka:
Individuaalne nõustamine
Paariteraapia ja pereteraapia